Kryesore

“Largim prej leckash”, Berisha tregon dy qëllimet e protestës së 8 janarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:51 - 11/01/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar dhe dy qëllimet e protestës së 8 janarit para selisë së PD.

Berisha tha në “ABC” “me dy qëllime, largimi prej leckash i fondamentalistëve nga selia dhe largimi i butë dhe paqësor i Lulzim Bashës nga zyra” tha ia.

I vendosur për të larguar Bashën nga drejtimi i PD, Berisha tha selia e blu është rrethuar nga vrasës dhe kriminelë.

Ka prej tyre të cilët mbahen skllevër nën preson dhe terror nga këta mercenarë që janë futur në seli. Ka të tjerë që janë të lidhur në krim me Lulzim Bashën janë të involvuar. Numri i tyre atë ditë ishin gjithsej 25-30 veta. Unë mendoj se shqiptarët panë lidhjen e tmerrshme. Lulzim Brava rrethohet nga vrasës dhe trafikantë” tha ai.

Për 8 janarin, Berisha tha se ajo ka qenë protesta më paqësore, pasi nuk është lënduar asnjë efektiv policie.

Ne ishim te shtëpia jonë, por nuk ka protestë më paqësore, ju lutem, pyesni pak narko-policinë, ka ndodhur ndonjëherë ndonjë protestë ku të mos jetë plagosur asnjë policë? Ai (Basha) përmendi vallen e Osman Takës, por ai do të dilte me pekule nga zyra, por gazi që u hodh nga policia e Ramës dhe bandat e Bashë”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas