-Jetë dhe Stil

Lagështira, ja pse s’duhet të thani rroba në shtëpi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:53 - 28/11/15 |
b.f

e dini se nuk duhet t’i thani rrobat brenda shtëpisë tuaj?

Një burrë nga Bolton, Craig Mather (43 vjeç) i cili i thau rrobat brenda shtëpisë për një kohë të gjatë, pati infeksion të mushkërive. Ai pati probleme serioze të mushkërive.

Mjeku tha se gjendja mund të bëhej më keq dhe se duhet të ndalte tharjen e rrobave në shtëpi. Prandaj, Mather e ndaloi këtë zakon për 12 muaj duke vënë re një përmirësim të dukshëm në shëndet. Përvoja e këtij njeriu është vetëm një nga shumë shembuj.

Ekspertët paralajmërojnë se tharja e rrobave në shtëpi mund të sjellë rreziqe serioze shëndetësore për shkak të lagështisë që mbajnë rrobat.

Një grumbull rrobash të lagura përmban rreth dy litra ujë, që qëndron i gjithi brenda shtëpisë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas