Aktualitet

Kushtetuesja bëhet funksionale, OSBE: Hap themelor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:49 - 23/12/20 |
Doriana Çepunaj

OSBE ka reaguar pas dekretimit nga presidenti, Ilir Meta, të anëtarit të 6-të të Gjykatës Kushtetuese.

Sipas Kryetarit të Prezencës së OSBE-së në vendin tonë, Vincenzo Del Monaco për herë të parë, në mbi dy vjet e gjysmë, Gjykata do të ketë kuorum, duke bërë të mundur funksionimin e saj.

 “Zgjedhja e Përparim Kalos anëtar i Gjykatës Kushtetuese është një lajm tjetër fantastik dhe një hap themelor. Për herë të parë, në mbi dy vjet e gjysmë, Gjykata do të ketë kuorum, duke bërë të mundur funksionimin e saj. Urime, gjykatës Kalos për zgjedhjen tuaj dhe ad majora!” – shkruan ambasadori Vincenzo Del Monaco, Kryetar i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri./Opinion.al

Pas