Sociale

Ndërron jetë si pasojë e COVID-19 gazetari shqiptar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:02 - 23/12/20 |
Doriana Çepunaj

Ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçare, si pasojë e COVID-19,  gazetari i Shkodrës Lek Plani. Mësohet se Plani prej disa ditësh ishte i intubuar në një nga spitalet COVID në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Unionit të Gazetarëve në Shkodër, Gasper Marku.

Lek Plani prej vitesh me radhë ai ka qenë gazetar i Radio Shkodra dhe Deutche Welle, ndërkohë që ka pasur angazhimin e tij në median lokale në Shkodër.

Reagimi i UGSH:

Lajm pikellues:

Siç njofton kolegu dhe kryetari i UGSH qarku Shkoder Gasper Marku, sot ka humbur betejen me COVID-19 gazetari i njohur, miku dhe bashkepunetori i shkelqyer, i mirenjohuri i  Radio Shkodrës, TVSH, Deutsche Ëelle në shqip, si dhe i mediave te tjera lokale, Lek Plani.

Për orarin e ceremonisë mortore, do të njoftohet në një moment të dytë.

Ngushëllime familjes “Plani”!

Pushofsh më paqe, kolegu, shoku, miku ynë i mirë, Leka!

Zyra e Shtypit

Unioni i Gazetareve Shqiptare

Pas