-Kulturë

Video/Anxhela Peristeri shpallet fituese e festivalit të 59-të


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:59 - 23/12/20 |
Opi Nion

 

Anxhela Peristeri me këngën “Karma” është shpallur fituese e Festivalit të 59-të të Këngës në RTSH. Kështu, sipas traditës ajo do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në Festivalin Europian të Këngës.

Këtë vit për shkak të situatës së pandemisë, festivali i 59-të u mbajt për tri netë në ambjent të hapur dhe pa publik./Opinion.al

Pas