Aktualitet

Kush janë kandiatët që garojnë për drejtimin e FRPD?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:30 - 16/11/15 |
b.f

Katër janë kandidatët që garojnë për drejtimin e Forumit Rinor të Partisë Demokratike, në një garë që në fakt, po bëhet më e ashpër nga sa mund të ishte parashikuar.

Dy nga kandidatët janë meshkuj dhe dy femra.

Një kandidaturë e fortë dhe e formuar është konsideruar në këtë garë Belind Kelliçi, anëtar i Kryesisë së Partisë Demokratike. Këlliçi është i cili edhe pse mes demokratësh, në jetën private ka zgjedhur një lidhje socialiste. Ai është në raport me vajzen e deputetes socialiste Ledi Shamku dhe te Artan Shkrelit.

belind-kellici-960x627

Figura tjetër mashkullore është e kandidatit Ervin Salianji, i cili në fakt flitet se është një bashkëpunëtor i hershëm i PS. Pak kohë më parë në media, qarkulluan foto të tij në shoqërinë e deputetit Sadri Abazi.

 

salianjiervin

Greta Koçi, e njohur nga të gjithë si këngëtare që në moshë të hershme, pas angazhimeve gjithmonë e më të shpeshta në PD, garon për këtë pozicion.

 

greta

E fundit për nga koha e angazhimit në parim por jo për nga rëndësia është zëdhënësja aktuale Oriela Nebiaj, që gjithashtu ka vendosur kandidaturën në këtë gare.

Oriela-Nebiaj

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Si nuk dhate nje gje sic duhet. Jane 6 kandidate. Ja votimi ne vlore.Gjatë ditës së djeshme janë zhvilluar zgjedhjet e para për kreun e FRPD-së ne qytetin e Vlores, në të cilën garonin gjashtë kandidat. Rezultatet e arritura nga kjo garë jane: Ervin Salianji me 310 vota, Belind Këlliçi me 246 vota, Greta Koçi me 17 vota, Lisandër Hoxha me 7 vota, Oriela Nebiaj 27 vota si dhe Enri Ceno me 24 vota.

Pas