Aktualitet

Cfare po bisedojne dy burrat me te fuqishem te globit?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 02:00 - 16/11/15 |
root

Presidenti Amerikan, Barak Obama dhe Presidenti Rus, Vladimir Putin jane takuar per me shume se 35 minuta ne Samitin e Antalias. Fotoja qe po ben xhiron e botes i tregon duke folur koke me koke ne nje prej bareve te hotelit ku behet samiti. Obama dhe Putin duket se e kane hedhur tej periudhen e ngrire te kohes se nderhyrjes ruse ne Siri dhe ngjajne shume te perqendruar. Sipas mediave, problemi kryesor i tyre eshte Asad, lideri sirian qe ka mbeshtetjen e Moskes, por qe po krijon probleme per perendimin. Dy lideret jane duke diskutuar mundesine e shmangies se tij nga pushteti per ti hapur rruge edhe luftes ndaj ISIS. Aktet terroriste, duket se e kane bere te domosdoshem takimin e Obames me Putin.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas