Aktualitet

Panik ne homazhet pariziane! Video tregon qytetaret qe ikin te terrorizuar!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 03:30 - 16/11/15 |
root

Homazhet qe po zhvilloheshin ne Sheshin e Republikes ne Paris ne nderim te viktimave te atentateve te se premtes ne  mbremje jane nderprere ne menyre kaotike. Njerez te shumte kane nisur te largohen nderkohe qe ne shesh dhe ne dy lagje perreth eshte nderprere energjia elektrike. Mediat franceze dhe ato te huaja kane transmetuar momentet e panikut dhe kane raportuar se u fol per krisma dhe nje tjeter atentat terrorist. Nderkohe njoftohet se alarmi ka qene fals dhe eshte shkaktuar nga zhurma e fishekzjarreve qe nuk kuptohej se kush i hidhte. Nderkohe sot, Parisi ka qene me i shkrete se kurre. Ai eshte zgjuar ne shtetrrethim dje, per here te pare qe nga viti 1944. Nderkohe numri i viktimave sipas CNN eshte rritur 30 minuta me pare ne 135. Nje tjeter i plagosur ka nderruar jete ne spital.

ja edhe video e panikut:

 

http://youtu.be/r5J4vqhYR7U

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas