Aktualitet

Ja si i pergjigjet Parisi akteve terroriste…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 03:00 - 16/11/15 |
root

Te gjitha mediat e medha boterore kane fokusuar sot kete foto qe eshte shkrepur sot ne Place de la Republice. Ne nje banderole gjigande te vendosur ne kollonen kryesore te sheshit eshte shkruajtur ne frengjisht: “Meme pas peur” qe perkthehet: “Prape s’kemi frike!”. Banderola eshte pergjigje ndaj sulmeve te pardjeshme dhe atij te Janarit ne Charlie Hebdo. Qyteti i Parisit i eshte pergjigjur terrorizmit me thirrjen: dilni ne rruge, nuk kemi frike.

Pas