Kronikë

Kush është shënjestra e atentatit të dështuar në Durrës, e shkuara e tijBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 13/09/22 |
Opi Nion

Akil Nerjaku ka qenë shënjestër e një atentati me snajper që dështoi ditën e djeshme në zonën e plazhit në Durrës.

Nerjaku ka qenë duke lëvizur mesditën e djeshme në këtë zonë në momentin kur ka ndodhur ngjarja.

Mësohet se autorët kanë qëlluar me snajper nga brenda një furgoni sapo ai ka dalë nga automjeti i blinduar G-Class.

Plumbi nuk ka e kapur shënjestrën, por ka përfunduar në një automjet që ndodhej i parkuar, me targa të huaja.

Akil Nerjaku nuk është emer i panjohur për policinë. Ai është arrestuar disa vite më parë për armëmbajtje pa leje dhe është liruar më pas nga gjykata.

Pas