Aktualitet

Kush është ministri i dytë që pason dorëheqjen e Naços


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:50 - 10/11/15 |
b.f

TIRANË-Ilir Meta duket i vendosur në kërkimin e impulseve të reja. Dhe këto impulse pa dyshim që nuk kanë të bëjnë vetëm me emrin e një ministri. Kur foli për impulse, kreu u Parlamentit pati parasysh ndryshime ku pa dyshim përfshihen dhe ministrat e LSI-së. Një prej tyre, që ndoshta do të pasojë Naçon në dorëheqje flitet të jetë Edmond Haxhinasto.

Burime të ndryshme thone se Ilir Meta po përgatit zëvendësimin e ministrit të Transporteve me krahun e tij të djathtë, Petrin Vasilin. Ky i fundit bashkë me Manjanin njihen dhe si personat që kanë bërë dhe më shumë oponence në Qeverinë Rama. Vasili për reformat në shëndetesi dhe procedurat tatimore dhe Manjani për reformën në drejtesi.

Ndërkohë largimi i Haxhinastos dhe i Naços i hapin rrugë emërimeve politike nga radhët e LSI. Të dy (Naço e Haxhinasto) kanë dhe lidhje krushqie mes tyre. Djali i ish-ministrit të Drejtesisë është prej kohësh në një lidhje serioze me vajzën e ministrit të Transporteve.

Të dy të rinjtë ndodhen me studime në Londër, ndërsa sipas deklaratës së fundit të pasurise, ministri Haxhinasto kishte mare nje kredi per te mbulura shpenzimet e se bijes gjate shkollimit jashte vendit.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas