Rajoni

Kurti pas zgjedhjeve: Rezultat jo i kënaqshëm, shkak disa defekte të brendshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:17 - 15/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur pasi zgjedhjeve vendore, ku partia e tij Vetëvendosja arriti të merrte vetëm 4 komuna.

Ai e ka cilësuar jo të kënaqshëm rezultatin zgjedhor pas balotazhit në zgjedhjet lokale.

Kurti tha se ky rezultat erdhi si rezultat i disa defekteve të brendshme.

Rezultati jo i kënaqshëm për neve vjen si rezultat i disa defekteve të brendshme të cilat duhet t’i analizojmë më gjatë në vijim dhe i bashkimit të të gjithë tjerëve kundër LVV-së”, tha Kurti në konferencë për media, pas takimit me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq./Opinion.al

Pas