Sport

Kukësi fiton përballë Dinamos, merr kreun e klasifikimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:14 - 29/10/21 |
Opi Nion

Kukësi ka fituar përballë Dinamos në transfertë, në javën e 7 të Kategorisë Superiore. Ka mjaftuar vetëm një gol i Basa në minutën e 28 të ndeshjes për t’i dhënë fitoren skuadrës verilindore, ndërkohë që Dinamo nuk ka arritur të shënojë.

Kukësi mban tashmë kreun e klasifikimit me 14 pikë, po aq sa ka dhe Tirana e cila ka një ndeshje më pak dhe që do të luajë të shtunën në transfertë ndaj Vllaznisë./Opinion.al

 

 

Pas