Politikë

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Bardhi: Kam informacion kush ka qenë rrethi i personave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:27 - 29/10/21 |
Opi Nion

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka folur sërish lidhur me vrasjen e Pjerin Xhuvanit, vetëm pak ditë para zgjedhjeve të 25 Prillit.

Gjatë një interviste në A2 Cnn, Bardhi tha se ka informacionin e plotë lidhur me çfarë ka ndodhur dhe personat e përfshirë, por ka vendosur të heshtë, duke dhënë shansin drejtësisë të vendosë lidhur me ngjarjen.

“Unë nuk ka folur dhe kam vendosur të mos flas për këtë ngjarje derisa organet e drejtësisë të flasin, për shkak se aty ka pasur për fat të keq humbje jete të një babai, dhe plagosje të dy të tjerëve. Unë kam vendosur për të mos komentuar atë ngjarje, pasi për mua nuk ka rëndësi politika kur bëhet fjalë për jetën e njerëzve. Në anën tjetër, unë dua të siguroj se kam informacionin e plotë se çfarë ka ndodhur në atë ngjarje, kush ka qenë rrethi i personave të përfshirë në atë ngjarje, sigurisht edhe dinamikën. Kam vendosur të tërhiqem, të mos flas, sepse dua t’i jap shansin drejtësisë për të bërë drejtësi në atë çështje”, u shpreh Gazment Bardhi, i cili në atë kohë ishte drejtues politik i qarkut të Elbasanit në Partinë Demokratike,” deklaroi Bardhi./Opinion.al

 

 

 

Pas