Kryesore

Kthimi i opozitës në tryezën e “Zgjedhores”, Rama: Për t’u përshëndetur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:33 - 22/05/20 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se opozita do të rikthehet në tryezën për Reformën Zgjedhore.

Pas kësaj deklarate, ka reaguar kryeminisatri Edi Rama, i cili shprehet se vendimi i opozitës duhet përshëndetur.

Reagimi

Kthimi i opozitës jashtëparlamentare në tryezën e Reformës Zgjedhore një kthesë për t’u përshëndetur! Më mirë vonë se kurrë dhe inshallah këtë herë deri në mbylljen e këtij procesi të stërzgjatur, sepse koha nuk pret dhe me vullnet të mirë mund të arrihet shpejt në konsensus.

Pas