Aktualitet

Kryemadhi-Ramës: I ka çuar qeveria në prokurori Inceneratorët? Përgjigju publikishtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 01/10/22 |
Opi Nion

Deputetja e Partië së Lirisë, Monika Kryemadhi i ka drejtuar një pyetje publike kryeministrit Edi Rama, se ai ka referuar qeveri 3 inceneratorët dhe Klodian Zoton në prokurori për evazion fiskal?

Kryemadhi i ka kërkuar Ramës të përgjigjet publikisht nëse mundet.

“Një pyetje shkurt që duhet t’i përgjigjet KM :

A i ka referuar Qeveria Shqiptare 𝟯 𝗶𝗻𝗰𝗲𝗻𝗲𝗿𝗮𝘁𝗼𝗿ë𝘁 𝗱𝗵𝗲 𝗞𝗹𝗼𝗱𝗶𝗮𝗻 𝗭𝗼𝘁𝗼𝗻 në prokurori për evazion fiskal ?

E meritojnë shqiptarët kaq transparencë z. KM.

Përgjigju publikisht nëse mundesh…meqënëse lufton krimin financiar dhe të dhemb kaq shumë”-shkaruan Kryemadhi.

Kjo deklaratë e Kryemadhit erdhi pas një bashkëbisedimi të Ramës me qytetarët ku tha se ka referuar ne prokurori  40 subjekte, 18 kryetar të bashkive e komunash, përfshirë dhe socialistë, 12 drejtorë Urbanistike, 25 kryeinspektorë të IMT si dhe 2 drejtorë të Aluiznit në lidhje me ndërtimet pa leje.

Pas