Te Fundit

Kriza e emigrantëve, turqit përfitojnë liberalizim vizash


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:33 - 16/10/15 |
b.f

BRUKSEL- Bashkimi Europian miratoi plan-veprimin për Turqinë, që do të ndihmojë në lehtësimin e krizës së emigrantëve. Turqia paraqiti disa kërkesa në këmbim të ndihmës që do të japë për të ndaluar fluksin e emigrantëve. Në samitin e Brukselit u ra dakort për liberalizimin e vizavë për turqit që dëshërojnë të vizitojnë zonën Shengen, duke përmbushur disa kritere si dhe rienergjizimi i bisedimeve për anëtarësim.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas