Kronikë

Krimi në Vlorë, identifikohen dy viktimat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:24 - 25/10/21 |
Opi Nion

Janë identifikuar viktimat e krimit në familje në fshatin Mekat të Vlorës. Ata janë 39-vjeçar Genci Koreta dhe Jorgji Koreta, 64-vjeç.

Mësohet se nipi 39-vjeçar ekzekutoi me armë gjahu xhaxhain e tij dhe më pas vrau veten.

Sipas informacioneve, xhaxha e nip janë konfliktuar për motive të dobëta, por më pas konflikti degradoi deri në përdorimin e armës.

Policia ka sekuestruar armën e krimit dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./Opinion.al

Pas