Rajoni

COVID-19 në Greqi, humbin jetën 54 qytetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:46 - 25/10/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë deklaruar se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga koronavirusi 54 qytetarë, teksa në total numri i viktimave është 15682.

Gjatë këtij harku kohor në shtetin fqinj janë shënuar dhe 3937 raste të reja me COVID, duke e çuar numrin e të infektuarve në total në 720.295.

Nga pacientët e intubuar, 314 të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 40 janë plotësisht të vaksinuar./ Opinion.al

Pas