Kronikë

Krimi në familje, bashkëshortët Muskurti lanë pas tre fëmijëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:34 - 30/08/22 |
Opi Nion

Dritan Muskurti, 44-vjeç dhe Nora Muskurti, 33 vjeçe janë viktimat që u ekzekutuan me armë zjarri nga Arsen (Hamza) Muskurti, 38 vjeç.

Autori i ngjarjes është vëllai i 44-vjeçarit, mes të cilëve kishte një konflikt të vazhdueshëm familjar.

Mësohet se Alban Muskurti, dhe Nora Muskurti ishin prindër të tre fëmijëve. Bëhet me dije gjithashtu se çifti Muskurti ishin pronarë të një agjencie udhëtimesh në zonën e Myslym Shyrit, aty ku dhe ndodhi ngjarja e rëndë.

Vëllezërit janë përfshirë në konflikt pasi viktima, Dritan Muskurti, e akuzonte vëllain e tij se i kishte vjedhur një shumë të madhe parash.

Pas