Sport

Krenar Alimehmeti zgjidhet kreu i Shoqatës së Futbollit në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:40 - 24/01/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme Krenar Alimehmeti është zgjedhur kreu i Shoqatës së Futbollit në Tiranë. Mësohet se Alimehmeti mori 44 vota pro, 2 kundër dhe 1 abstenim.

Që në fillim, kandidati tjetër, Eduard Prodani ka kontestuar praninë e 67 delegatëve me të drejtë vote, kundrejt 41 që ishin planifikuar në fillim. Prodani dhe një pjesë e mbështetësve të tij janë larguar nga salla duke mos njohur këtë proces.

Sipas rezultateve të votimeve, ai ka fituar me 44 vota, ndaj 2 të Prodanit, me të cilin ishin larguar edhe një pjesë e delegatëve.

Pas