Bota

COVID19/ Mbi 77 mijë të infektuar në Itali, 352 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:55 - 24/01/22 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 77.696 raste të reja me Covid nga 519.293 teste të kryera.

I lartë është dhe bilanci i personave që kanë humbur jetën nga COVID-19. Këtë të hënë janë raportuar 352 humbje jetë nga COVID.

Këto janë të dhënat e komunikuara nga Ministria e Shëndetësisë, sipas të cilave janë shëruar 102.363 qytetarë. Ndërkohë është rritur numri i personave të shtruar në spitalet COVID./Opinion.al

Pas