Rajoni

Kosovë/ Policia vazhdon ta zbatojë vendimin: S’ka targa të Serbisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:55 - 26/09/21 |
Opi Nion

Policia e Kosovës po vazhdon të zbatojë vendimin për moslejimin e targave serbe në të gjithë territorin e Kosovës.

Autoritetet policore nëpërmjet një postimi për mediat kanë bërë me dije se është duke vazhduar zëvendësimi i targave të automjeteve në nivel vendi për zbatimin e marrëveshjes së reciprocitetit.

“Vendimi i institucioneve të RKS-së, po zbatohet duke iu mundësuar qytetarëve pajisjen me targa dhe mundësimin e qarkullimit të tyre pa vështirësi”, ka thënë policia.

Ndër të tjera vijon të theksohet se ky veprim do të vazhdoj duke mos u krijuar asnjë ngërç qytetarëve.

“Policia e Kosovës bazuar në detyrat dhe autorizimet e saj është duke vazhduar ndërmarrjen e veprimeve policore në nivel vendi, me qëllim të zbatimit të marrëveshjes për lëvizjen e lirë konkretisht targave të automjeteve. Vendimi i institucioneve të RKS-së, po zbatohet duke iu mundësuar qytetarëve pajisjen me targa dhe mundësimin e qarkullimit të tyre pa vështirësi”, thuhet në deklaratën e policisë.

Pas