Aktualitet

Rama nesër në Kosovë, takohet me homologun e tij, agjenda e plotë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:00 - 26/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama do të shkojë nesër (e hënë datë 27.09.2021) në një vizitë zyrtare në Kosovë, ku do të takohet me homologun e tij Albin Kurti.

Ky takim vjen fill pas kthimit të kryeministrit Rama nga  SHBA.

Mediat kosovare shkruajnë, se pritja e kreut të qeverisë shqiptare do të bëhet me anë të një ceremonie shtetërore në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.

Mësohet ndër të tjera se lajmi është bërë i ditur nga vetë zyra e kryeministrit Albin Kurti, ku ndër të tjera tregohet dhe agjenda e takimit mes dy krerëve të qeverisë.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nesër, më 27 shtator 2021, duke filluar nga ora 08:50, pret me ceremoni shtetërore në Sheshin “Skënderbeu”, Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe anëtarë të kabinetit qeveritar të Shqipërisë. Pas takimit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Kryeministri i Rama, mbajnë konferencë për media në ora 10:20”- thuhet në njoftim./Opinion.al

Pas