Kryesore

Kosovë/ Bien rastet e reja me Covid-19, por rriten vdekjet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 05/09/21 |
Opi Nion

Kosova ka konfirmuar 24 viktima nga koronavirusi, këtë të dielë. Ministria e Shëndetësisë njoftoi gjithashtu edhe për 890 raste pozitive. Numri i viktimave është rritur, ndërsa janë ulur rastet e reja pasi dje në Kosovë u raportuan 21 viktima nga COVID-19 dhe 1278 infektime.

Gjatë 24 orëve u shëruan 1.712 persona ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 123.852.

Në total numri i rasteve aktive është 26.688./Opinion.al

Pas