Aktualitet

Kontrolle në Bypass-in e Fierit, pezullohen 54 patenta, qindra gjoba


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:46 - 05/09/21 |
Opi Nion

Policia Rrugore këtë të dielë ka vijuar kontrollet intensive me radar në Bypass-in e Fierit, për parandalimin e aksidenteve rrugore.

Autroitetet bëjnë me dije se si rezultat i monitorimit janë pezulluar 54 patenta, janë vendosur 32 gjoba me vlerë nga 30.000 deri në 40.000 lekë të rinj, si dhe 39 gjoba me vlerë nga 2.000 deri në 4.000 lekë të rinj.

Përgjatë 48 orëve të fundit monitorim me radar në Bypass-in e Fierit, shërbimet e Policisë Rrugore, kanë konstatuar automjete me shpejtësi që varionin nga 142 km/h deri në 181 km/h, ku si rezultat janë pezulluar 54 leje drejtimi nga 1 deri në 3 muaj, janë zbritur 3 pikë nga leja e drejtimit dhe është vendosur gjobë nga 5.000 deri në 15.000 lekë të rinj./Opinion.al

Pas