Kryesore

Balla “sfidon” Ramën nga Elbasani? Mesazhi që përcjell


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:41 - 05/09/21 |
Opi Nion

Edhe pse tashmë zyrtarisht është drejtues politik i qarkut të Fierit, Taulant Balla vijon të jetë me zemër e mendje (të paktën kështu duket) e madje edhe fizikisht, në qarkun e Elbasanit, që në fakt i dha një rekord votash duke e nxjerr deputetin më të votuar në vend.

Pavarësisht se në sytë e anlistëve politikë ky ndërrim i qarkut u pa në fakt si një penalizim që Rama i bëri Ballës, duket se ky i fundit ka treguar sërish se lidhjet e tij me Elbasanin janë të forta. Përmes një postimi në Facebook, Balla ka shpërndarë disa foto ku shihet ndërsa inspekton punimet në xhaminë e Ballies që po ndërtohet në qendër të qytetit, aty ku dikur gjendej xhamia e vjetër.

“Një arkitekurë moderne, projekti i së cilës është vlerësuar në konkurse ndërkombëtare arkitekturore, Xhamia e Kohës (ish-Xhamia e Ballies) po merr çdo ditë formën e saj të një xhevahiri kulturor dhe fetar. E vendosur ne qendër të qytetit Elbasan, falë edhe investimit në sheshin rrethues, i cili gjithashtu po shkon drejt përfundimit, ky objekt do të zbukurojë Elbasanin”, shkruan Balla ndërsa e mbyll postimin e tij me hashtagun: Elbasan i bukur Elbasan dhe një zemër në fund të tij si për të treguar se zemra e tij mbetet aty./Opinion.al

Pas