Kryesore

Kosovë/ 2 humbje jete dhe 8 raste të reja me Covid në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:17 - 08/07/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 8 raste të reja me koronavirus.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, shifra e rasteve të reja doli pas testimit të 1.721  mostrave. Ndërkohë që janë regjistruar 2 raste të vdekjes.

Në 24 orët paraprak gjithashtu janë shëruar edhe 7 pacientë.

Sipas të dhënave të fundit, që prej marsit të vitit 2020 e deri më 8 korrik, 2021, Kosova ka regjistruar 107,827 raste me COVID-19. Prej tyre, 2.264 persona kanë vdekur dhe 105.412  pacientë janë shëruar. Raste aktive janë 151./Opinion.al

Pas