InstaBIZ

Kosova vendi me më shumë ambasadore femra në botë, ja cilat janë atoBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:27 - 06/05/16 |
root

Republika e Kosovës përfaqësohet nga shumë ambasadore femra të cilët janë mjaft të afta në punën dhe përfaqësimin politik e kulturor të Kosovës anëembanë botës. Nga Kroacia e deri në Panama, Kosova ka të emëruara 11 femra Ambasadore.

Ja lista e diplomateve që përfaqësojnë Kosovën në Ambasada të ndryshme në botë:

Vlora Çitaku – Ambasadore Ambasada e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Mimoza Ahmetaj –  Ambasada e Republikës së Kosovës në Belgjikës

Vjosa Dobruna – Ambasada e Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Holandës

Rudina Bukoshi – E ngarkuar me punë e përkohshme (ad interim)- Ambasada e Republikës së Kosovës në Japoni

Zana Rudi – Charge d’Affaires a.i -Ambasada e Republikës së Kosovës në Panama

Ariana Zherka Hoxha – Ambasadore- Ambasada e Republikës së Kosovës në Çeki

Bukurije Gjonbalaj – Ambasadore -Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali

Nazane Breca, Ambasadore në Zvicër

Luljeta Vuniqi, Ambasadore në Hungari

Shkëndije Geci–Sherifi -Ambasada e Republikës së Kosovës në Kroaci

(Magazina.al)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas