Rajoni

Kosova regjistron 2 viktima dhe 66 të infektuar nga COVID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:19 - 29/09/21 |
Opi Nion

Kosova gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 66 raste të reja dhe 2 viktima nga koronavirusi.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se janë shëruar 221 persona duke e dërguar numrin që prej fillimit të pandemisë në 153.893.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

29 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
Në 24 orët e fundit janë dhënë 13.414 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.312.912 doza të vaksinës.

Deri më sot 520.182 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 4.363 testime, 66 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 221 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 153.893.

Në total numri i rasteve aktive është 3.185.

Pas