Aktualitet

Ndërron jetë Kristaq Traja, kryetar i grupit të reformës në drejtësi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:03 - 29/09/21 |
Opi Nion

Është ndarë nga jeta ditën e sotme një prej gjyqtarëve më të njohur të Shqipërisë në këto 30 vite, Kristaq Traja.

Bëhet me dije se Traja ka qenë drejtues i grupit për diskutimet për ndryshimet kushtetuese për reformën në drejtësi.

Sipas mediave  Traja ka ndërruar jetë në Strasburg, ku jetonte prej vitesh pasi ka mbajtur edhe pozicionin e gjyqtarit të Gjykatës Evropiane të të Drejtave të Njeriut, si përfaqësues i Shqipërisë.

Traja ka qenë kryetar i Këshillit Drejtues të Radio Televizionit Shqiptar. Mësohet gjithashtu se Traja më parë ka mbajtur edhe pozicionin e -zv ministrit të Drejtësisë, si dhe ish-rektor i një universiteti privat./Opinion.al

Pas