Rajoni

Kosova regjistron 154 raste të infektuar nga COVID dhe 11 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:13 - 26/04/21 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 154 raste të reja me koronavirus.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se numri i viktimave vijon të mbetet i lartë, ku në këto 24 orë janë shënuar 11 viktima nga virusi COVID-19.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 3 raste (92, 80, 66 vjeç), Gjakovë 2 raste (76, 72 vjeç), Mitrovicë 2 raste (83, 70 vjeç), Drenas 1 rast (72 vjeç), Pejë 1 rast (81 vjeç), Prishtinë 1 rast (73 vjeç), Suharekë 1 rast (72 vjeç).
Numri total i rasteve pozitive është 104.196 raste nga 522.303 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.140 raste të vdekjes.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 545 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 91.972 raste, kurse numri i rasteve aktive është 10.084./Opinion.al

Pas