Aktualitet

PS kryeson edhe në një tjetër bashki, përfundon numërimi në Cërrik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:08 - 26/04/21 |
Opi Nion

Partia Socialiste ka kryesuar edhe në një tjetër bashki të vendit. Në Bashkinë e Cërrikut ka përfunduar numërimi dhe Partia Socialiste ka dalë forcë e parë.

Bëhet me dije se PS kryeson me 8347 vota ose 59.09 %, pasuar nga PD me 4227 vota ose 29.92 % e fundit LSI me 1205 ose 8.53 %.

Kujtojmë se në krahasim me vitin 2017, PS-ja ka marrë rreth 3200 vota më shumë.

Numërimi ka përfunduar gjithashtu edhe Bashkinë e Belshit. Kështu, rezultatit në 45 KZAZ-të e Belshit, PS ka marrë 5552 vota, PD ka siguruar 3946 dhe LSI me 145 vota.

Ndërkohë, është drejt fundit numërimi edhe në Prrenjas, ku kanë mbetur pa numëruar edhe katër kutitë e fundit.

Deri më tani, rezultati në KZAZ-të e Prrenjasit është: PS ka siguruar 5315 vota, PD ka marrë 2968 vota dhe LSI 1234./Opinion.al

Pas