Rajoni

Kosova i dërgon presidentit Biden veshjen nacionale si dhuratë për fundvitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:58 - 29/12/22 |
Opi Nion

Kosova i ka dërguar dhuratë veshjen tonë nacionale për meshkuj dhe plis/qeleshe presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe një komplet të veshjes për femra, zonjës së parë, Jill Biden, me urimet më të mira për fundvit.

Kështu ka bërë të ditur sot kryetari i Shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, i cili ka treguar se së bashku me veshjet Biden-it dhe bashkëshortes së tij u ka dërguar disa postera e kartolina dhe një letër falënderimi.

“Media të nderuara ju njoftojmë se para disa dite i kam dërguar në adresë të Shtëpisë së Bardhë, Ëashington DC nga një komplet veshje tonë nacionale për meshkuj me plis/qeleshe dhe një komplet me veshjen tonë kombëtare për femra Nuk e kam publikuar lajmin deri sot, për shkaqe sigurie dhe derisa kam kuptuar që pakoja ka arritur në SHBA. Së bashku me veshjet i kam dërguar disa lloje posterash e kartolina ku është edhe fotoja e Presidentit Joe Biden dhe disa fletëpalosje me aktivitete tona. Po ashtu, ia kam dërguar një letër përshëndetëse e falënderimi për veprimet e tija të bëra ndaj nesh e urimi për festat e fundvitit”, ka bërë të ditur Rexhepi.

Kryetari i Shoqatës “Miqtë e Amerikës”, Agim Rexhepi, shton se dhuratat ia ka dërguar presidentit Joe Biden dhe zonjës Jill Biden së bashku me falënderim.

“I dashur President unë por edhe pjesëtarët e kombit tim janë falënderues për rezolutën që ju e senatori tashmë i ndjerë, John McCain e keni iniciuar, SJ 20. Kjo rezolutë ka qenë një stimulim shumë i madh shpirtëror për kombin tim njëkohësisht ky ishte mesazhi i madh që SHBA-në e kemi fuqishëm me ne. Zoti President këto dhurata po ua dërgojmë së bashku me një pjesë të shpirtit tonë, me disa posterë ku jeni edhe ju e letër përcjellëse, pasi ju keni dëshmuar se jeni personalitet që nuk e duron dhunën, segregacionin, vrasjen e ushtrimin e terrorit e gjenocidit ndaj popujve të shtypur”, shkruhet në letër.

Pas