Aktualitet

Koronavirusi në Shqipëri, 5 pacientë në terapi intensive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:38 - 27/03/20 |
Opi Nion

Albana Fico, Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, ka deklaruar sot se në shërbimin Infektiv aktualisht janë 77 të shtruar të prekur me COVID-19.

Pesë prej tyre pacientevë që janë në terapi intensive, ndërsa pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente.

Në shërbimin infektiv aktualisht janë 77 të shtruar dhe prej tyre 5 janë në terapi intensive. Pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente.”./ Opinion.al

Pas