Sport

Arrestohet Klodian Duro, për çfarë akuzohet


               Publikuar në : 11:55 - 27/03/20 |
Opi Nion

Ish-futbollisti i Kombëtares, Klodian Duro është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi akuzohet se ka shkelur urdhrin e mbrojtjes dhe kaosje.

Sipas “Panorama”, 42-vjeçari është denoncuar nga ish-bashkëshortja e tij, e cila së fundmi kishte marrë dhe një urdhër mbrotje.

Sipas infromacioneve, më datën Duroa shkuar në banesën e ish-bashkëshortes, duke e kanosur këtë të fundit e cila ka lajmëruar policin. Pas denoncimit, Duro është arrestuar dhe është dërguar në Komisariatin nr.1.

Po ashtu, ish-bashkëshortja ka firmosur kallëzimin për 42-vjeçarin, i cili pritet që ditën e shtunë të dali para gjykatës ku do të përballet për akuzat, kanosje dhe shkeljen e urdhërit të mbrojtjes./ Opinion.al

Pas