Aktualitet

Denoncimi në Opinion: Spitalet po dezinfektohen në menyrë të rrezikshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 27/03/20 |
el ida

Spitalet po dezinfektohen në menyrë të rrezikshme.

Ky është denoncimi i mbërritur në inboxin e Opinion.al, me anë të një fotografie, e cila tregon se si dizenfektohet një ambjent spitalor në vend.

Ashtu sic shihet edhe në foton e mëposhtme, krahas personit që kryen procesin, brenda spitalit ka dhe njerëz të tjerë.

Sipas denoncuesit, kjo është shumë e rrezikshme dhe e ndaluar, pasi këta persona, të papaisur me maska dhe veshjet mbrojtëse mund të helmohen nga dizenfektimi./Opinion.al

Pas