Aktualitet

Koronavirusi/ Ministria e Jashtme: Evitoni udhëtimet drejt Kinës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:33 - 27/01/20 |
xhu lia

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri përmes një deklarate ka kërkuar që të evitohen udhëtimet në Kinë, për shkak të përhapjes së Koronavirusit.

Në deklaratë thuhet se personat shqiptarë që aktualisht ndodhen në Kinë dhe që kanë nevojë për asistencë, të kontaktojnë Ambasadën shqiptare në Pekin,

Deklarata e plotë e Ministrisë së Jashtme:
MEPJ: Shqiptarët që ndodhen në Kinë, të kontaktojnë Ambasadën

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë udhëzon shtetasit shqiptarë të shmangin udhëtimet në drejtim të Republikës Popullore të Kinës, për shkak të situatës së krijuar.

Shtetasit shqiptarë që aktualisht ndodhen në Republikën Popullore të Kinës dhe që kanë nevojë për asistencë, janë të lutur të kontaktojnë Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Pekin./Opinion.al/

Pas