Rajoni

Koronavirusi/ 4 viktima dhe 83 raste të reja në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:40 - 05/10/20 |
Opi Nion

4 viktima dhe 83 raste të reja me COVID-19 është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë gjatë orëve të fundit janë kryer 539 testime mes të cilëve 83 raste kanë rezultuar pozitive.

Rastet e reja me Covid janë konfirmuar në Shkup-34, Kumanovë-3 Shtip-6, Tetovë-5, Strugë-3, Veles-3, Ohër-1, Gjevgjelia-1, Strumica-5, Kriva Palanka-1, Radovish-1, Koçan-9, Berovë-1, Valandovë-5, Vinica-1, Delçeva-4.

NDërkohë viktimat janë 3 nga shkupi përkatësisht, 66, 88 dhe 61 vjeç dhe një 73 vjeçar nga Tetova.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 18.873, prej të cilëve 15.487 janë shëruar, ndërsa 760 kanë humbur jetën.

Pas