Kronikë

Korçë/ Transportonte 15 emigrantë, arrestohet 39-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:47 - 11/10/20 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar një 39-vjeçar nga Tirana pasi është kapur duke transportuar emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit.

Mësohet se ai u ndalua nga policia në rrugën Zëmblak-Zvezdë, në afërsi të fshatit Burimas, Maliq, duke transportuar me mjetin triçikël tip “Kama” 15 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt fitimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Në vijim të veprimeve hetimore të kryera, dyshohet se edhe dy qytetarë të tjerë janë të implikuar në këtë ngjarje si bashkëpunëtorë të 39-vjeçarit.

Për pasojë, u shpallën në kërkim M. S., 21 vjeç dhe L. Ll., 23 vjeç, banues në Tiranë. Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim”./ Opinion.al

Pas