Aktualitet

Konkursi për vilën e Enverit, Qeveria 100 mln vetëm për projekt-idenë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:33 - 03/11/15 |
b.f

TIRANË- Është shpallur tenderi për restaurimin e vilës së Enverit në zonën e Bllokut, ose vila qeveritare nr 31. Agjencia Kombëtare e Planifikimit të Territoritka shpallur procedurën e prokurimit “Konkurs projektimi” dhe fondi limit është 10 080 000 lekë. Objekti i Prokurimit është:  Projekt propozime për rifunksionalizimin e Pallatit të Brigadave, Muzeut Historik Kombëtar, Ish-Lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve, Vila Qeveritare nr.31″. Vendimi ishte marre nga Qeveria para disa muajsh. Saktësojmë se ky fond është vetëm për projekt-ide. Kompania fituese do të marrë të tjera fonde për ta zbatuar projektin.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas