Kronikë

Konfliktohen për motive të dobëta, plagoset 49-vjeçari, arrestohet autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 27/07/21 |
Opi Nion

Një plagosje me thikë për motive të dobëta ka ndodhur dje në Elbasan.

Sipas njoftimit të policisë bëhet me dije se 34-vjeçari G.V, ka plagosur me mjet prerës 49-vjeçarin A.K.  Autori është arrestuar dhe akuzohet për ‘’Vrasje me dashje’’ në tentativë.

Nga ana tjetër në Rrajcë të Librazhdit 37-vjeçari F.M, ka humbur kontrollin me motoçikletë dhe është dëmtuar, teksa aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Elbasan

Plagosi me mjet prerës një shtetas, gjatë një konflikti për motive të dobëta, kapet dhe arrestohet autori i dyshuar i ngjarjes.

Më datë 26.07.2021, Policia ka marrë njoftim se në lagjen “Emin Matraxhiu”, gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi G. V., 34 vjeç, kishte plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin A. K., 49 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë, falë vlerësimit në kohë të informacionit, shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes, ku bënë të mundur kapjen dhe shoqërimin në Komisariat të autorit të dyshuar të ngjarjes.

Në përfundim të veprimeve, shtetasi G. V., 34 vjeç, u arrestua në flagrancë për veprën penale “Vrasje me dashje” e mbetur në tentativë.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Librazhd/ Informacion paraprak

Më datë 26.07.2021, rreth orës 22:15, në fshatin Rrajcë, Librazhd, shtetasi F. M., 37 vjeç, duke drejtuar motoçikletën ka humbur kontrollin dhe për pasojë është dëmtuar. Aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Pas