Te Fundit

Shkarkohet prokurorja e Tiranës dhe inspektorja e ILD, Daniela Sulaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:42 - 27/07/21 |
Opi Nion

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra ditën e sotme prokuroren e Tiranës, Daniela Sulaj.

Sipas KPK njoftohet se prokurorja Sulaj nuk i ka kaluar me sukses të trija shtyllat e Vettingut, atë të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe aftësive profesionale.

Ndërkohë mësohet se Prokurorja Daniela Sulaj aktualisht është e komanduar edhe si inspektore pranë Inspektorit të Lartë të Drejtësisë (ILD).

Pas