Aktualitet

Komiteti Teknik vendos masa shtesë për ndalimin e përhapjes së COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:43 - 17/11/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme Komitetin Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të marrë masa shtesë për ndalimin e përhapjes së Covid-19.

Sipas drejtoreshës së ISHP, Albana Fico, tre masat të cilat janë vendosur nga Komitetin Teknik i Ekspertëve janë;

1. Të ndalohen grumbullimet me më shumë se 10 persona në vende të hapura dhe të mbyllura

2. Të ndalohen mbledhjet partiake dhe tubimet

3. Të ndalohen konfrencat, ceremonitë e festave, ceremonitë martesore dhe organizimet përtej atyre familjare të ceremonive mortore, deri në një urdhër të dytë./ Opinion.al

 

Pas