Kryesore

Komisioni i Ekonomisë/ Deputetët e opozitës në sallë, PS vijon “online”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:50 - 30/09/21 |
Opi Nion

Deputetët e opozitës janë paraqitur fizikisht në Komisionin e Ekonomisë, teksa Partia Socialiste vijon duke iu përmbajtur vendimit të mbledhjes së kryesisë së kryetareve dhe duke i ndjekur  mbledhjet ‘online’.

Bëhet me dije nga News24 se kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, ëstë shprehur në një prononcim për mediat  se do të diskutojnë sërish në kryesinë e kryetarëve që mbledhjet e komisioneve të zhvillohen në ambientet fizike.

Nga ana tjetër, një deklaratë e tillë është mirëpritur nga kryetari i grupit parlamentar të PD, Alfred Rushaj, i cili deklaroi para mediave se mazhoranca u ndërgjegjësua ndaj një vendimi të tillë.

Sipas tij zhvillimi i mbledhjeve të Komisionit “online” është anti-kushtetues./Opinion.al

Pas