Life Style

“Kolonizimi i Marsit”, emri i Elon Musk ndodhet në librin e shkruar në vitin 1953


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:32 - 23/10/21 |
Opi Nion

Elon Musk, një nga njerëzit në planet ka ambicien të eksplorojë me tepër hapësirën dhe të krijoj mënyra që dhe qytetarët e zakonshëm të vizitojnë hapësirën.

Por, ambicia e tij ka ngjallur dhe shumë teori konspiracioni. Përdoruesit e “Twitter” kanë rishfaqur një libër të shkruar në vitin 1953. Personazhi i këtij libri ka të njëjtin emër, Elon, i cili planifikon kolonizimin e Marsit.

“Duke folur për fatin, a e dini se libri i Von Braun i vitit 1953, ‘Projekti Mars’, i referohej një personi të quajtur Elon që do të sillte njerëzit në Mars? ” thuhet në Twitter-in e Li së bashku me një foto të librit./ Opinion.al

Pas