Kronikë

Përplasi me makinë për vdekje një person dhe u largua, pranga 33-vjeçarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:59 - 23/10/21 |
Opi Nion

Një 33-vjeçar është arrestuar nga Policia pasi pak ditë më parë përplasi për vdekje me makinë një qytetarë në Berat.

Sipas informacioneve, i arrestuari është Ardit Lila, banues në Durrës, i cili në vendin e quajtur “Çentër Shqiptare”, Kombinat, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, goditi shtetasin A.A, i cili humbi jetën, dhe më pas u largua nga vendi ngjarjes.

Mësohet se makina pas goditjes, e ka tërhequr disa metra zvarrë viktimën 56-vjeçare, Artur Abazaj, i cili sapo kishte lënë punën në fasoneri dhe po kthehej në shtëpi.

Njoftimi i policisë:

Aksidentoi një shtetas me pasojë vdekjen, identifikohet, kapet dhe ndalohet drejtuesi i mjetit.

Nga specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u bë ndalimi i shtetasit A.L., 33 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 19.10.2021, në vendin e quajtur “Çentër Shqiptare”, Kombinat, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, goditi shtetasin A.A, i cili humbi jetën, dhe më pas u largua nga vendi ngjarjes.

Marerialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Largim nga vendi i aksidentit”.

Pas