-U tha në Opinion

Kikia: Koalicioni i PD, produkt i frikës së Bashës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:31 - 24/02/21 |
Opi Nion

Mentori Kikia, kryeredaktori i “Euro News Albania”  ka komentuar koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare, për zgjedhjet e 25 prillit.

Kikia ka thënë se ky koalicion është produkt frikës së  kreut të PD, Lulzim Basha për të humbur zgjedhjet, pasi nuk mundit krijoj frymë kundër qeverisë dhe pse ka akuza për korrupsion.

“Lista e PD është produkti i frikës së Lulzim Bashës, i cili në pamundësi për të krijuar frymë ndaj një qeverie 8 vjeçare dhe me një barrë akuzosh korrupsioni mbi kurriz, shkon e dhe bën koalicion me këto. Po të kishte frymëzuar votë masive, PD s’kishte pse bënte këto koalicione.-tha Kikia.

Pas