Aktualitet

Parashikimi i motit, 25 shkurt 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:24 - 25/02/21 |
Doriana Çepunaj

Gjatë paradites vendi ynë do të mbizotërohet nga një mt me kthjellime në pothuajse gjithë territorin. Ndërsa orët vijuese sjellin prezencë të vranësirave kalimtare, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore. Por nuk do të krijojnë mundësi për reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të vijojnë të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 21°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi lindor-verilindor duke krijuar dallgëzim të ulët./Opinion.al

Pas