Sport

Khabib “shkatërroi” McGregorin, irlandezi tregon arsyet e humbjes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:50 - 23/10/18 |
el ida

Khabib Nurmagomedov mposhti me nokaut rivalin Conor McGregor dhe kjo humbje duket se nuk është kaluar aspak mirë nga irlandezi. Ka qenë ky i fundit që ka bërë një reagim në Instagram duke renditur katër arsyet pse humbi në këtë duel.

Raundi 1. Unë besoj që nga një pikëpamje sportive, raundi i 1 ishte i tij. Nga pikëpamja luftarake ishte raundi im.

Raundi 2. Ai vrapoi rreth kafazit para se të më jepte një gjuajtje të djathtë që ndryshoi rrjedhën e raundit dhe luftën. Ishte një goditje e bukur. Pas goditjes unë u tërhoqa përsëri për t’u angazhuar në çast. Ky është sport dhe kjo ishte një lëvizje e mençur që çoi në një raund dominant, kështu që nuk ka problem.

Raundi 3. Pas raundit më të keq të karrierës sime luftarake, unë kthehem dhe fitoj këtë raund.

Raundi 4. Rimëkëmbja ime nuk ishte aty ku mund të kishte qenë. Ky është faji im. Unë punova për të rimarrë pozicionin por përfundova me shpinë nga gardhi, tha McGregor.

Pas